Töötajate heaolu toetamine on üha suurenev nõue tööandjale, kes soovib edendada ettevõtte töökultuuri ning pakkuda laialdaste võimalustega töökeskkonda. Glassdoor küsitluse tulemused näitavad, et üle 60% töötajatest peavad uue töökoha valimisel kaalukaks lisahüvede olemasolu ning lausa 80% töötajatest eelistaksid palgatõusu asemel hoopis paremaid hüvesid.
Töötajatele lisahüvede pakkumine on Eestis oluline ka jalgrattamaailma vallutavale elektrirattatootjale Ampler Bikes. Kiiresti areneva ettevõtte globaalse edu valem on kvaliteet ja innovaatilisus, mis on võimalik vaid tänu motiveeritud töötajatele. Ampler Bikesi tegevjuhi ja kaasasutaja Ardo Kauriti sõnul peaks töötajate tervise eest seismine olema ettevõtluses rohkem juba standard, mitte eelis teiste ees.
Ettevõtte Ampler Bikes eesmärk on pakkuda võimalust elektrirataste abil linnakeskkonnas võimalikult mugavalt liikuda ning inspireerida inimesi aktiivselt ja keskkonnasõbralikult elama. Lisaks ratturite heaolu eest seismisele soovivad nad, et ka nende töötajad hoolitseks enda tervise eest. “Ma arvan, et töötajate heaolu ja rahulolu on üks olulisemaid asju üldse, kuna ettevõtte suurim vara on inimesed ning motiveeritud inimesed teevad head tööd. Seega toovad nad ettevõttele erineval tasandil kasu ning töötajate heaolu toetamine ei ole minu jaoks küsimuse koht, vaid pigem no-brainer,” sõnab Kaurit.
Lisahüvede pakkumiseks on mitmeid võimalusi
Ampler Bikesis töötab ligi 130 inimest, keda ettevõte toetab erinevate tervise- ja spordihüvitisega nii Eestis kui Saksamaal. Kõigil Eesti töötajatel on võimalus valida tervise eest hoolitsemiseks erinevaid lahendusi, millest üks on tervise- ja spordikompensatsioon Stebby keskkonnas ning teine sisaldab tervisekindlustuse ja tervise- ja sporditoetuse kombineerimist. “Inimeste aktiivsuse toetamine on meie jaoks ettevõttena olnud mõnes mõttes hügieenifaktor. Ettevõtted, kes täna arvavad, et see ei ole päris vajalik, on natuke rongist maha jäänud,” lisab Kaurit, kelle sõnul meeldib inimestele valikuvabadus, kuidas iseenda tervise eest hoolt kanda, samas suunab selline toetamine töötajaid uusi asju proovima. Kauriti sõnul on alati võimalik öelda, et maksame rohkem palka ja inimene saab ise otsustada, mida ta sellega teeb, kuid kui riik on andnud selleks soodustuse, siis on see tema arvates positiivne võimalus töötajatele meelde tuletada, et töötaja tervislik elustiil on ettevõttele oluline.
Stebby tegevjuhi Kestutis Mackelise sõnul on maksusoodustus tervise- ja spordikulude kompenseerimiseks oluline kõikidele Eesti ettevõtetele, kes soovivad pakkuda töötajatele erinevaid väljundeid tervise eest hoolitsemiseks. “See on üks suur põhjus, miks 1 200 Eesti ettevõtet saavad ning soovivad pakkuda lisahüvesid Stebby keskkonnas,” lisab ta.
Stebby motiveerib kogu ettevõtet tervisele mõtlema
Stebby eeliseks toob Kaurit, et see on motivaator proovida midagi sellist, mis pole varem mõtteiski olnud. “Ma arvan, et töötajad on sellest võimalusest päriselt motiveeritud, kuna platvormi avades nad tihti ei teagi, mida teha soovivad, kuid tegelikult leiavad endale siiski mõne põneva teenuse proovimiseks. Ma siiralt usun, et see päriselt töötabki nii,” lisab ta.
Seda kinnitab ka Stebby tegevjuht Mackelis: “Stebby annab töötajatele vabaduse valida midagi oma heaolu jaoks üle 7000 teenuse hulgast. Algul ei tea paljud, mida nad enda heaolu parandamiseks soovivad teha, kuid Stebby äpi või keskkonnaga tutvumisel leiavad nad siiski endale midagi uut ja huvitavat. Sellest kõigest võib välja kujuneda uus hobi või väärt teadmine, mida sinu tervis tegelikult vajab. Tööandjale on see aga mugav võimalus pakkuda tervise- ja spordikompensatsiooni kõigile korraga, sest Stebby on piisavalt paindlik ning sealt leiab sobivaid teenuseid igas vanuses töötaja.”
Kuna suur osa Ampler Bikesi töötajatest on sportliku taustaga, siis on see süstinud energiat ka kogu ettevõtte ühistesse tegemistesse. Tiimiürituste hulgast leiab rattamatku, downhill ratastega sõitmist ning isegi Berliini Ninja Course raja läbimist. “Sellised mõnes mõttes vastikult rasked, aga füüsiliselt väljakutsuvad tegevused on alati meil veres olnud,” sõnas Kaurit. Lisaks ühisüritustele ja kompensatsioonile on kõikidele töötajatele antud igapäevaseks kasutamiseks Ampleri jalgratas: “Sellel kõigel on ettevõttele mitu kasulikku tahku – ühelt poolt on meil tore testida ja koguda tagasisidet, kuidas meie enda inimesed rattaid kasutavad. Teisalt võimaldame seda ikkagi selleks, et meie töötajaid saaksid mõistlikult linnas liikuda, kuna jalgrattasõit on tervisele kasulik ning paneb end füüsiliselt hästi tundma” lisab Kaurit.
Eesmärk on alati pakkuda rohkem
Küsimusele, kuidas saaksid ettevõtjad ja riik töötajate heaolu veelgi rohkem väärtustada, vastab Kaurit, et tegelikult sooviks alati töötajaid rohkem toetada, kuid võimalused selleks on piiratud. Näitena toob ta praeguse maksusoodustuse, mis võib ettevõtetele seada takistusi suurema toetuse pakkumiseks. “Tekib küsimus, kas praegu seatud piir 100 eurot kvartalis vastab kõikide soovidele. Kuna inimesed tegelevad paljude erinevate hobide ja spordialadega, siis mõningal juhul suudab töötaja oma toetuse abil katta vaid poole tegelikult vajaminevast summast, olgu selleks mõne spordiklubi kuutasu või kallim terviseteenus,” toob Kaurit näite võimalikust komistuskivist ettevõtetele ja töötajatele. Lisaks toonitab ta, et kindlasti ei tasu unarusse jätta vaimse tervise eest hoolitsemist, kuna see on tugevalt seotud töötajate elujärje ja tervisega ning väljendub lõpuks tehtud töös.
Ampler Bikes toetab ka Eesti rattasportlasi, nimelt sellest aastast ollakse nimisponsoriks Ampler Development Teamile, mis on Eesti tulevaste täisprofessionaalide kasvulava.
Fotod: Ampler Bikes